İnsanı Dinden Çıkaran Günahlar Hangileridir?

Not: Küçük bir aksaklık sonucu ilk 15 dk ses biraz kısık sonrası daha iyi, anlayışınız için teşekkürler.

Bu videoda ne var?
00:51 Allah’ın ayetlerini yalanlayanların durumu.
01:56 Allah’ın alay edenlerin hükmü nedir?
05:14 Hocalar arasında yaygın küfür türü hangisi?
08:13 Allah’ın hükümlerini geçersiz saymak küfürdür.
09:54 Kur’an’ı umursamamak, yüz çevirmek
11:14 Başkalarını küfürle suçlamak doğru mu?
12:18 Kur’an’da tekfir var mı, kimler tekfir edilmelidir.
13:34 Allah’ın ayetlerine karşı kibirlenmenin sonuçları.
14:24 İblis ve onun gibi kafir olanlar.
15:42 Kâfirleri, tağutları, ehl-i kitabı yönetici dost edinmek.
17:55 İman esaslarına düşmanlık etmek kafirliktir.
20:11 İslam ve Müslümanları aşağılamak
21:50 Kur’an’ın bazı yerlerini kabul etmemek küfre girer.
23:52 Allah’a iftira atanlar hocalar küfretmişlerdir.

Bu videonun konu nedir?

Bu videoda insanı dinden çıkaran ve küfre sokan günahların neler olduğunu anlatmaya çalıştık.

Küfür, inkar etmek demek değildir. Allah'ın emrettiği din anlayışının üzerini kişinin başkalarının görüş ve düşüncesi ile üzerini örtmesidir. Küfür, yarı İslam, yarı çıkarcılık karışımı bir örtme faaliyetidir.

ŞEYTAN İLE SOHBET KONU: NASIL "KAFİR" OLUNUR?

MÜSLÜMAN: Ey İblis kafir olmak için ne yapmalı sence? Allah yoktur dersek olur mu?

ŞEYTAN: Kim demiş Allah yok diye? Ben şeytanım ben bile demiyorum, bu lafı diyenler benden de sapık! Bu söze gerek yok ben kimseden bunu da istemiyorum ama ne yaparsın ki insan sapıttı mı bende ondan uzak duru yorum.

MÜSLÜMAN: Sence nasıl kafir olunur peki?

ŞEYTAN: Bak şimdi "Ben Kafirim, Allah yok" vs... Deseydim insanlar benden kaçarlardı ama ben diyorum ki inkar etmeyin sadece "Bu çağda olmaz, onlar eskidendi, o ayet yahudiler vs... hakkında" deyin böylelikle hayattan dışlamış olursunuz.

MÜSLÜMAN: Peki Kur'an okuyanlar bu emirleri görmeyecekler mi..?
ŞEYTAN: Elbette ki görecekler ama "Biz anlamayız, bu kadar adam bilmiyor muydu vs..." vesveselerle görmezden gelecekler yani bakacaklar ama göremeyecekler.

MÜSLÜMAN: Sen doğrudan "İnkarcı ol" der misin, bu konuda insanları hangi yola iletirsin?

ŞEYTAN: Yerin göre inanma derim ama genel olarak şu yolu izlerler:İnsanlar bir Kur'an gerçeği ile karşılaşırlar, içlerinde bulundukları grup ya da cemaatin öğretilerine muhalif olduğunu net olarak kavrayınca bir takım menfaatleri ya da arkadaşlık ilişkilerinin sonlanacağı kaygısına kapılırlar.

Tam bu noktada doğrudan inkar etmek yerine hakikate makyaj yaparak hem Allah'ı hem de insanları razı etme yoluna giderler ve sonuçta Allah'ın beyan ettiği gerçeği dolaylı olarak gizlerler işte bu fiilin Kur'an'daki adı Küfür / Gerçeği örtmek, failin aldığı isim ise "Kafir"dir.

Kafir olmanız için dini değerlere sövmeniz gerekmez herhangi bir Kur'an gerçeğini örter ondan rahatsız olursanız küfre girersiniz...

MÜSLÜMAN: Senin mesleğin kafirlik olduğu için bu işleri iyi biliyorsun tabi.

ŞEYTAN: Yok ... Yok... Abartma artık küfür benimde kontrolümden çıktı..!! Şimdi Kur'an'ın yerini yeni kitaplar, yeni hocalar aldı zaten Kur'an okunmuyor ki üstü çoktan örtülmüş! Hele Hele şu hurafelerle İslam dinini mahveden hoca kılıklı yaratıklar yok mu?! Bu insanlar var ya beni bile saptırırlar.

MÜSLÜMAN: Sen ne zaman tevbe edeceksin?

ŞEYTAN: Benim tevbem benim sorunum peki siz ne zaman tevbe edeceksiniz? Siz ibadetlerinizi yapın, sohbetlere gidin, kaset ve cdlerini dinleyin, dini filmleri izleyin ama sakın Kur'an'ı anlamak için uğraşmayın ve ŞUNU UNUTMAYIN BEN GÜNAH VE KÜFÜR ORGANİZASYONUMU HOCALAR, MASAL VE HURAFE DOLU KİTAPLAR ARACILIĞI İLE AYAKTA TUTUYORUM.

MÜSLÜMAN: Sen sistemini iyi oturtmuşsun bu bir gerçek, ama senin oltana takılacak olanlar ancak cahil-ahmak sürüleridir. Bizim gibi Kur'an'ı okuyan dini kaynağından öğrenen kişilere asla zarar veremezsin...

ŞEYTAN: Sen onu bana değil git dergahlara, cemaatlere anlat..!!! Benim yapamadığım İslam'a yaptılar.

MÜSLÜMAN: Tüm şeytanlar ve şeytani organizasyonlarla mücadele edeceğiz.

"Gerçek şu ki, iman edenler ve Rablerine tevekkül edenler üzerinde onun (şeytanın) hiçbir zorlayıcı-gücü yoktur. Onun zorlayıcı-gücü ancak onu veli edinenlerle, onunla O’na (Allah’a) ortak koşanlar üzerindedir."
(Nahl Suresinin 99. ve 100. Ayetleri)

Münafık: İnanmayan değil, çıkarları nasıl inanmasını gerektiriyorsa öyle inanandır. Bu tipler hem Allah ile arayı iyi tutmak isterler hem de şeytanla.

Müşrik: Allah için sevmekle, Allah gibi sevmeyi birbirine karıştıran ahmak kimsedir.

Kafir: İnkar eden değil, bile bile yok saymaya çalışan ve Kur'an gerçeklerinin konuşulmasını istemeyen kimsedir.

Mü'min: Tüm hücreleri ile Allah'a kul olan ve hayatını her anında O'nun emir ve yasaklarının olmasını isteyendir. Mü'min Allah ile pazarlık yapmadan her alanda ona güvenen ve güvenini açına vuran kimsedir.